Pri nákupe nad 10 kusov získavate zľavu 5 %

Papierové a kompostovateľné slamky

V našom e-shope nájdete 2 druhy slamiek

Ponúkame papierové slamky a kompostovateľné slamky Refork

Papierové slamky sú skvelá náhrada plastovej slamky, ktorá sa len tak ľahko nerozmočí. Slamky sú vyrobené tak, aby sa Vám v nápoji nerozpustili a spĺňajú všetky certifikáty potrebné pre styk s potravinami a nápojmi, ako pevnosť, stabilita a vhodné sú od -20 ° C až do 85 ° C.

Z čoho sú vyrobené ?

Štandardne sa vyrábajú z materiálu Cupforma Natura PE, ktorý sa dováža z Fínska. Materiál je najpredávanejší a vhodný na výrobu papierových pohárov, slamiek pre teplé a studené nápoje. Materiál je vyrobený z 3 vrstvového vlákna s CTMP (chemi-termomechanická buničina) s vrstvou v strede z čistých vláken. Hlavnou zložkou je papier ( PAP)  a vrstva polyetylénu (PE), ktoré sú bezpečné pre potraviny a nápoje, bez chuti a zápachu. Samozrejme, že naše slamky majú certifikát.

Nerozmočia sa v nápoji ?

Vďaka svojej veľkosti sú najvhodnejšie do limonád, drinkov či sklenených nápojov. Nerozmočia sa a v pohode vydržia v nezmenenom stave 2-3 hodiny.

Čo s nimi po použití?

Slamky sú 100 % recyklovateľné a obnoviteľné.

Kompostovateľné slamky Refork

Ekologické Slamky Refork na báze dreva sú 100 % kompostovateľné.

Z čoho sú vyrobené ?

Vyrobené výhradne z odpadového dreva a 100% prírodných surovín. Biologicky rozložiteľné v základných prírodných podmienkach. Po rozklade nezanechávajú za sebou toxické prvky či mikroplasty. Vyrábajú sa lokálne a zodpovedne v Českej republike. Vhodné aj pre teplé nápoje do 100 ℃.

Aké majú vlastnosti?

Pri výrobe sa kladie dôraz na, 100% prírodný materiál, na design a funkčnosť a neobsahuje plasty.

Nerozmočia sa?

Určite nie, slamky sú pevné a držia svoj tvar.

Čo s nimi po použití?

Sú vhodné pre domáce kompostovanie, ako aj priemyselnú kompostáreň.